Kategorie
Uncategorized

Skuteczne blogowanie na kredyt

Blogowanie wymaga wiele czasu i wysiłku aby zdobyć zaufanie czytelników i wyszukiwarek. Tylko poprawnie stworzona strona internetowa zapewni sukces jeśli chodzi o wyniki wyszukiwania. Osoba która dopiero co rozpoczyna prowadzenie własnego bloga będzie musiała włożyć w to co robi wiele pracy i wysiłku. Tylko wtedy będzie w stanie zbudować poczytnego i popularnego bloga.

Zmiksowane słowa z bloga

Istnieje wiele rzeczy o których należy pamiętać by nas blog wszedł na kolejny poziom. Do takich rzeczy możemy zaliczyć między innymi SEO oraz Media społecznościowe. Jednak ważniejsze od tych obu, nadal wydaje się stałe aktualizowanie treści bloga. Codziennie aktualizowane blogi bardzo szybko rosną i efektywniej walczą o czytelników niż blogi aktualizowane raz na jakiś czas.

Dzisiaj chcielibyśmy omówić powody dla których powinniście rozważyć stałe i częste aktualizowanie waszych blogów. Zobacz co zyskują często aktualizowane blogi w porównaniu do blogów na których wpisy pojawiają się od święta.

  1. Zwiększenie rankingu w wyszukiwarce.

Kiedy aktualizujesz swój blog codziennie, zaczynasz zyskiwać zaufanie wyszukiwarek. A to jeden z najważniejszych czynników aby uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Wyszukiwarka Google kocha codziennie aktualizowane blogi i promuje ich zawartość wysokimi pozycjami w wynikach wyszukiwania. Chociażby ze względu na to powinieneś się skupić na aktualizacji bloga tak często jak to jest możliwe. Jeżeli wiesz, że nie możesz przez kolejny tydzień lub dwa umieszczać nowych wpisów przygotuj artykuły szybciej i zakolejkuj je na kolejne dni.

  1. Zwiększenie szybkości indeksowania.

Wielu blogerów zadaje sobie pytanie co należy zrobić by treści które pojawiają się na ich blogach jak najszybciej trafiały do wyszukiwarki. Z pewnością nie raz, nie dwa, zauważyliście, że wyszukiwarka może zaindeksować artykuł z waszego bloga dopiero po 2-3 dniach. Przez to mogło nam uciec wielu potencjalnych czytelników, którzy na podobną informację zdążyli już trafić na innych stronach (dotyczy to zwłaszcza aktualności). Jeżeli zaczniesz codziennie umieszczać wpisy na swoim blogu wyszukiwarka w końcu skojarzy, że powinna częściej odwiedzać stronę i szybciej indeksować treść. Pamiętaj, że w szybszej indeksacji pomoże ci przesłanie mapy bloga do wyszukiwarki.

  1. Stałe zwiększanie ilości czytelników.

Czytelnicy kochają odwiedzać blogi, które aktualizowane są regularnie. Potrafią odwiedzać te blogi nawet kilka razy dziennie by zobaczyć czy ich autor napisał coś nowego. Jeżeli regularnie publikujesz na swoim blogu nowe treści, możesz łatwo zwiększyć zaufanie czytelników i autorytet bloga. Utrzymywanie na blogu stałych czytelników przy jednoczesnym pozyskiwaniu nowych sprawi, że liczba wyświetleń twojego bloga będzie stale rosnąć.

  1. Rosnąca liczba artykułów w wyszukiwarce.

Każdy kolejny artykuł, który publikujesz na swoim blogu zwiększa objętość strony, ilość podstron na blogu. Im bardziej rozbudowany będzie twój blog, tym więcej artykułów zostanie zaindeksowanych i na stałe zagości w wyszukiwarce. Blogi na których opublikowano kilkaset artykułów walczą o czytelników efektywniej niż blogi z kilkunastoma wpisami. Dlaczego? Rozbudowane blogi bardzo często pozyskują ruch na dość egzotyczne słowa kluczowe, tak zwane frazy z długiego ogona.

  1. Przyciąganie uwagi sponsorów i reklamodawców.

Sponsorzy i reklamodawcy poszukują blogów, które wyglądają na zadbane i niosą sobą dużą wartość. Jak określają wartość bloga? Zwracają uwagę na ranking Alexa, PageRank, częstotliwość aktualizacji bloga, jakość artykułów, ilość komentarzy przy wpisach i wiele więcej. Częste aktualizacje bloga pomagają ci poprawić się w każdym z tych punktów. Sponsorzy mogą być zainteresowani wręczeniem ci darmowych produktów do recenzji, zaś reklamodawcy poprawią kondycję finansową bloga. Z czasem blog może zarabiać tyle, że będziesz w stanie opłacić artykuły eksperckie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.