Jak Dobrze Kupić Nowe Auto

Nadszedł ten moment: pieniądze zgromadzone, decyzja podjęta, kupujemy nowe auto! Teraz tylko pytanie: jakie? Który samochód zastąpi na stary model? Czego potrzebujemy? Kilka porad w tym temacie prezentujemy w artykule. Moment zakupu nowego auta następuje często po tym, jak stare odmawia posłuszeństwa, lub gdy właściciel będzie mógł pozwolić sobie na zakup czegoś lepszego. Grono zmotoryzowanych, które może pozwolić sobie na wymianę auta, co na przykład dwa lata jest mocno ograniczone. Większość wymienia auto rzadziej. Nie zmienia to faktu, że wymiana taka to dosyć poważna sprawa. Nawet, jeżeli ktoś nie kupuje auta prosto z salonu, jest to poważny wydatek. Trzeba go przemyśleć.
Rachunek zysków i strat

Rozpocząć warto od analizy tego co wyszło, a co nie wyszło podczas zakupu pierwszego auta. Warto zrobić rachunek sumienia – może kupiliśmy za duże auto, którym trudno parkować w mieście? A może extra tanie okazało okazało się bardzo awaryjne? Zrobienie zestawienia wad obecnego auta pozwoli nam dokonać lepszego wyboru – a przynajmniej go ułatwi. Ważne jest aby w takim zestawieniu znalazły się prawdziwe i rzetelnie spisane wątki. Nie oszukujmy się sami – szkoda na to życia i nerwów.

Jeżeli auto marki X się nie sprawdziło, to napiszmy o tym i szukajmy innego producenta http://www.a1-a2-pomoc-drogowa.pl/zgierz. Warto też sprawdzić czy w międzyczasie nie zmieniły się nasze potrzeby! Jeżeli kilka lat temu potrzebowaliśmy samochodu dla singla, a teraz jesteśmy małżonkiem z 3 dzieci to nasze potrzeby z zakresu motoryzacji, jak najbardziej mogły ulec zmianie.

Nowe czy używane? To pytanie bumerang. Dla wielu osób jest ono oczywiste – przy niewielkich funduszach wybór pada zwykle na auto używane, ci, którzy dysponują większą liczbą pieniędzy rozglądają się już zwykle za nowymi autami. Oferty dealerów są kuszące – podobnie jak blask nowych aut. Rynek aut używanych jest nawet bogatszy – oprócz komisów samochodowych korzystać możemy z bogatej oferty indywidualnych sprzedawców. Ludzie zamieszczają informacje o aucie na sprzedaż dosłownie wszędzie – wieszają ogłoszenie na szybie samochodu, wrzucają posty na facebooku czy google plus o portalach motoryzacyjnych już nawet nie wspominając. Warto śledzić i porównywać te ogłoszenia – jeżeli nie ciśnie nas czas i potrzeba, lepiej wystrzegać się pochopnych decyzji niż potem żałować.

Kupując nowe auto zastanówmy się co ze starym. Czasem jest tak, że przejmuje je np. ktoś z rodziny np. syn. Jeśli nie chcemy mieć jednak tego samochodu u siebie trzeba będzie go po prostu sprzedać. Ale to już temat na kolejny artykuł!